۱۰ اشتباه رایج در عکاسی با موبایل

علی رغم کیفت خوب دوربین گوشی‌های موبایل امروزی، بسیاری از کاربران اشتباهات زیادی در عکاسی با موبایل دارند. در اینجا به ۱۰ اشتباه متداول کاربران درعکاسی با گوشی اشاره خواهیم کرد.

تولید دستگاه جیبی از پلاستیک های دور ریز

چاپگرهای سه بعدی بعد از استفاده مقدار زیادی زباله در قالب پلاستیک های دور ریز تولید می کنند و یک شرکت نوپا برای استفاده مجدد از این پلاستیک ها یک دستگاه جیبی تولید کرده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر:

دانش‌آموزان بوشهری در مسابقات جهانی خوش درخشیدند

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: دانش آموزان بوشهری در مسابقات جهانی یوسی مس (ucmas) پنج مقام برتر را کسب کردند.

ویوو گوشی دو نمایشگره خود را رونمایی کرد

شرکت ویوو در مراسم خود گوشی جدید، NEX Dual Display Edition را با دو نمایشگر رونمایی کرد.

تولید کفش هوشمند برای ورزشکاران

طی سه دهه اخیر شرکت های سخت افزاری رایانه ای تغییرات زیادی داشته اند و در عرصه های مختلفی نقش آفرینی کرده اند که حوزه تولید پوشاک هم یکی از آنهاست.

پیش بینی زوال عقل با تنها یک مولکول

یک کشف جدید علمی تشخیص بیماری زوال عقل را قبل از آنکه آسیب عمده ای به مغز برساند، ممکن کرده است. از این طریق حتی می توان نوع این بیماری که قرار است فرد به آن مبتلا شود را هم شناسایی کرد.

روایت‌هایی از معروف‌ترین جراح پلاستیک ایرانی

این جراح پلاستیک، آیینه تمام نمای معرفت و مهربانی است

ایران از کشورهای مطرح خاورمیانه در حوزه درمان دیسک بدون جراحی

یک فلوشیپ فوق تخصصی درد گفت: ایران از کشورهای مطرح خاورمیانه در حوزه درمان دیسک بدون جراحی شناخته می‌شود به طوریکه سالانه صدها نفر از بیماران کشورهای همسایه برای درمان وارد ایران می‌شوند.
زن و شوهر جان ایرانی که از «فورد» درخواست همکاری دارند

«ازدواج» عامل پیشرفت این زوج مخترع

زوج موفق ایرانی که به دلیل اختراعات جالبشان از شرکت خودروسازی فورد هم درخواست همکاری دارند می‌گویند ازدواج موفق باعث شده تا سرعت پیشرفتمان بیشتر شود.

تعجب اروپایی‌ها از فناوری پیشرفته صد در صد ایرانی/ جسارت حضور در رقابت نابرابر با دست خالی و تلاش عالی

محققان ایرانی با دست خالی، هزینه کم و در مدت زمان کوتاهی با تلاش شبانه‌روزی فناوری پیشرفته صد در صد ایرانی را ساخته‌اند که اروپایی‌ها از انجام آن تعجب کردند.

87 درصد مردم آمریکا از نداشتن وزن نرمال رنج می‌برند

نتایج یک بررسی جدید که توسط دانشمندان آمریکایی منتشر شده بیانگر آن است، بیش از 87 درصد مردم این کشور از نداشتن وزن نرمال رنج می‌برند.
عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی تاکید کرد

نقش اصلاح نژاد گیاهان در بحران کمبود آب

دانشیار گروه آموزشی بیوتکنولوژی و به‌نژادی گیاهی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: علم بیوتکنولوژی و اصلاح نژاد گیاهان می‌تواند در کمک به بحران کمبود آب مفید واقع شود.
طهرانچی خبر داد

تشکیل سرای نوآوری آزاد انرژی و مواد/تفکیک معاونت‌های آموزشی علوم مختلف در دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به یک اقدام دانشی و یک اقدام عملیاتی واحد تهران‌جنوب در حوزه مواد و انرژی اشاره و تأکید کرد: در حوزه آموزش، با نگاه معاونت علوم انسانی، مهندسی یا پزشکی به هر یک از این علوم توجه خواهیم داشت.

شناسایی ابزار سنگی 2.5 میلیون ساله در الجزایر

گروهی از باستان شناسان موفق به کشف ابزار سنگی ۲.۴ میلیون ساله و استخوان های تعدادی حیوان در الجزایر واقع در شمال آفریقا شده اند.
ستاری در مراسم امضای تفاهم‌نامه با بسیج اساتید:

بزرگ‌ترین اکوسیستم استارتاپ منطقه را داریم

اشتغالزایی سلولهای بنیادی در کشور

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری گفت: این حوزه به واسطه شرکت های دانش بنیان توانسته برای صدها نفر شغل ایجاد کند.

داروخانه تمام اتوماتیک در ارومیه

زیربنای پروژه فوق‌تخصصی و دی‌کلینیک تدبیر و داروخانه رباتیک ۲۶۰۰۰مترمربع است که کار ساخت آن در سال ۱۳۹۳ شروع شده و امروز به دست وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی مورد بهره برداری قرار گرفت.

زندگینامه پدر علم جغرافیا

در این مطلب به زندگینامه پروفسور محمد حسن گنجی پدر علم جغرافیا اشاره شده است.

محققان ایرانی ماست با طعم زیتون تولید کردند

پژوهشگران کشور با بهره‌گیری از فناوری نانوریزپوشانی، موفق به غنی‌سازی ماست شدند. در این پژوهش ترکیبات مفید برگ درخت زیتون به ماست اضافه شده‌است.

۳۷ دانشجوی ایرانی هوافضا بورسیه چین شدند

رئیس سازمان فضایی ایران گفت: ۳۷ دانشجوی نخبه هوافضا با همکاری سازمان همکاریهای فضایی آسیا و اقیانوسیه، برای حضور در کارگاههای آموزشی ترویج فناوری فضایی، به چین بورسیه شدند.