printlogo


کد خبر: 78715تاریخ: 1397/09/28 18:56
65  هزار متر مربع گلخانه در شهرستان ری احداث شد
65 هزار متر مربع گلخانه در شهرستان ری احداث شد

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق 

محمد عباسی روز چهارشنبه در گفت ‌و‌ گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کشت گلخانه ای علاوه بر مصرف پایین آب، در هر سالن برای هشت نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال می کند و در مقایسه با کشت در فضای باز در هر هکتار 10 برابر افزایش تولید در صیفی جات و سبزیجات دارد.
وی با بیان اینکه شهرستان ری در فصول سرد سال اکثر مواقع دارای هوای آفتابی است و دمای مناسب برای کشت محصولات کشاورزی را نیز دارد، اظهار کرد: کشت گلخانه ای در این منطقه از لحاظ مصرف پایین سوخت و هزینه های جاری نگهداری گلخانه بسیار مقرون به صرفه است.
عباسی ادامه داد: وجود نور خورشید و دمای مناسب باعث رویش سریع و مناسب سبزیجات، صیفی جات در گلخانه ها می شود از این رو کشاورزان شهرستان ری میل و انگیزه بالایی به کشت گلخانه ای دارند.
وی ادامه داد: توسعه کشت گلخانه ای با توجه به بحران کم آبی و افزایش تولید و بهره وری بالا، راهبرد اصلی و نیاز ضروری امروز بخش کشاورزی جنوب تهران است که در صدد جایگزین به جای محصولات دیگر هستیم.
به گزارش ایرنا، شهرستان ری با 11 هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی ، سالانه در حدود 850 هزار تن محصولات کشاورزی و زراعی را تولید می کند، این شهرستان دارای رتبه اول در تولیدگندم، ذرت علوفه ای، صیفی جات، شیر و رتبه دوم را در تولید تخم مرغ در استان تهران را دارد.
شهرستان ری با یک میلیون و 400 هزار نفر در جنوب تهران واقع شده است.


لینک مطلب: http://www.siona.ir/News/78715.html