printlogo


کد خبر: 76876تاریخ: 1397/08/08 21:47
مواردی که در انتخاب همسر اهمیتی ندارند
مواردی که در انتخاب همسر اهمیتی ندارند
در انتخاب همسر خط قرمزهایی وجود دارد که گاهی باعث سخت گرفتن ازدواج می شوند.

به گزارش بدونیم، در انتخاب همسر خط قرمزهای بسیاری وجود دارد که گاهی اوقات باعث سخت گرفتن ازدواج می شوند. این خط قرمزهای کم اهمیت عبارتند از :

بسیاری از نشانه هایی که ما آدم ها در یک رابطه به عنوان پرچم قرمز به آن ها نگاه میکنیم آنقدرها هم که فکر میکنیم جدی نیستند. در واقع پرچم قرمزها به اولویتهای شخصی ما مرتبط است نه چیز دیگری. قبل از شروع هر رابطه ای ابتدا از خودتان بپرسید: آیا میتوانم با این شرایط کنار بیایم؟ اگر نمیتوانید این پرچم قرمز شخصی شماست پس بهتر است این رابطه هرگز شروعی نداشته باشد. اما بعضی از آنها که بیش از حد جدی میگیرید نمیتوان پرچم قرمز به حساب آورد از جمله موارد زیر :

نداشتن خانه و زندگی مستقل

یکی از مسائلی که از قدیم پرچم قرمز به حساب میآمد نداشتن یک خانه جداگانه از پدر و مادر است. اما این مسئله دلیلی برای رد کردن او نمیشود. آنها دلایل خودشان را برای چنین کاری دارند. او می داند چطور باید پس انداز کند و برای موفقیتهای آینده اولویت بندی دارد. 

استانداردهای ورزشی و سلامتی متفاوت

همه دوست دارند با کسی ازدواج کنند که به یک اندازه به ارزشهای سلامتی و ورزشی اهمیت میدهد اما برای داشتن یک رابطه خوب نیازی به این مورد نیست. همین که به اهداف سلامتی همدیگر احترام بگذارید همه چیز خوب پیش خواهد رفت.

به اندازه شما تحصیلکرده نیستند

یکی از ایده آلهای همه ما این است با کسی که ازدواج میکنیم تحصیلکرده باشد. به جای تمرکز به مدرک و تحصیلات به این فکر کنید که هم اکنون چگونه زندگی میکند و چه برنامههایی برای زندگی آینده دارد.

سبک لباس پوشیدن

خیلی از خانم ها به خاطر ایده آل نبودن سبک لباس پوشیدن فرد او را نادیده میگیرند. فقط به خاطر این که مد و لباس برای شما مهم است دلیل نمیشود برای او هم باید اهمیت داشته باشد و به این معنی نیست که نمیتوانید با او رابطه خوبی داشته باشید. مهم بهداشت شخص است لباس پوشیدن را میتوان تغییر داد.

وقتی با دوستانش بدون شما بیرون میرود

آیا نگران هستید که همسرتان بدون شما با دوستانش بیرون میرود؟ نگران نباشید این نشانه خوبی است. به یکدیگر اجازه تنفس بدهید. رابطهای سالم است که هر کدام با داشتن حریم خصوصی دوستان جداگانهای داشته باشید. قرار نیست همیشه همه کارها را با هم انجام دهید.

قد کوتاه

داشتن اولویتهای ظاهری و جسمی در انتخاب همسر آینده بد نیست اما نباید بیش از حد به قد فرد تمرکز کنید. خیلی از زنان به مردانی که تنها چند سانتیمتر از آنها بلندتر هستند حتی فرصت آشنایی هم نمیدهند. قد هرگز نباید اولویت اصلیتان باشد شخصیت افراد از اهمیت بیشتری برخوردار است.

* فعالیت نداشتن در شبکه های اجتماعی

درست است که نداشتن هیچ فعالیتی در شبکههای اجتماعی در دنیای تکنولوژی امروزی کمی شک برانگیز است اما نمیتوان به آن به چشم مشکل نگاه کرد. شاید از این که نمیتوانید کنجکاوی کنید یا سر از کارش دربیاورید عصبانی شوید اما این نشانه خوبی است چون از نگرانیهای شما میکاهد و بیشتر از این که در فضای مجازی باشد با شما وقت میگذراند.

* سابقه طلاق

خیلی از ما به طلاق به چشم لکه ننگ نگاه می کنیم اما به خاطر افزایش آمار طلاق این موضوع زیاد هم عجیب به نظر نمیرسد. پس نباید تنها معیار انتخابتان باشد. به جنبههای مثبت این موضوع نگاه کنید. به عنوان مثال: “خیلی باهوش بوده که توانسته رابطهای که با او سازگار نبوده است را رها کند.” به خصوص اگر هیچ بچهای در کار نباشد. اگر بچه دار است موضوع کمی جدیتر میشود اما نه غیر قابل تحمل. طلاق به تنهایی نباید باعث کنار کشیدن شما شود.

* چرا تا کنون ازدواج نکرده است؟

وقتی تا سن ۳۰ یا ۴۰ سالگی ازدواج نکرده باشید این سوال برای مردم پیش می آید که چرا او تا کنون ازدواج نکرده است. دلایل زیادی میتوان برای این سوال آورد اما نمیتوان به آن به چشم یک مشکل یا نقص نگاه کرد. شاید فقط به پیشرفت کاری فکر میکردند. شاید فرد مناسبی را تا به حال پیدا نکردهاند و و و… نباید بخاطر این که تاکنون ازدواج نکرده او را رد کنید. 

پایگاه خبری ایرانیان موفق


لینک مطلب: http://www.siona.ir/News/76876.html