printlogo


کد خبر: 24596تاریخ: 1395/09/06 01:16
5 راز موفقیت مارک مک دونالد صاحب رستوران های زنجیره ای مک دونالد
5 راز موفقیت مارک مک دونالد صاحب رستوران های زنجیره ای مک دونالد
اگر تا به حال به رستوران های زنجیره ای مک دونالد در هر کجای دنیا رفته باشید با یک مجموعه منسجم و حرفه ای روبرو می شوید که هر روز بر محبوبیت و شهرت و رونق کسب و کار خود می افزاید.

اگر تا به حال به رستوران های زنجیره ای مک دونالد در هر کجای دنیا رفته باشید با یک مجموعه منسجم و حرفه ای روبرو می شوید که هر روز بر محبوبیت و شهرت و رونق کسب و کار خود می افزاید. 

مارک مک دونالد دانشگاه را در سن ۱۹ سالگی، و یوشیا همفری دبیرستان را در سن ۱۷ سالگی ترک کردند، تا با هم به دنبال رؤیای راه‌اندازی یک کسب و کار بروند. یوشیا در این باره می‌گوید «هر دوی ما به این موضوع باور و تعهد داشتیم که مستقیماً وقت گذاشتن و کار کردن روی رؤیایمان به جای صرف چهار تا پنج سال در دانشگاه، در دراز مدت ما را به موفقیت نزدیک تر می‌کند».

این دو در آگوست ۲۰۱۱، یعنی زمانی که تنها ۱۸ و ۱۹ سال داشتند، شرکت خود را با سرمایه‌ی خالصی کمتر از ۳۰۰۰ دلار به راه انداختند. آنها دفتر گران‌قیمتی در بلندترین ساختمان نیمکره‌ی جنوبی اجاره کردند، و شرکت تولید اپلیکیشن جدیدشان به نام اپستر آنجا متولد شد.

چهار سال بعد، این شرکت با بیش از ۳۰۰ نفر کارمند، در سه قاره گسترش یافته است و درآمدی ۸ رقمی دارد. انتظار می‌رود اپستر در سال ۲۰۱۶ دو برابر شود و تا سال ۲۰۱۸ درآمدی ۱۰۰ میلیون دلاری رقم بزند. بنیانگذاران اپستر به اینکه تا کنون هیچ سرمایه ی خارجی برای کسب و کار خود جذب نکرده‌اند افتخار می‌کنند؛ آنها تا کنون روی پای خود ایستاده‌اند.

مارک و یوشیا به هیچ کس توصیه نمی‌کنند برای دنبال کردن رؤیایشان دانشگاه را رها کنند. اما برای کسانی که به دنبال موفقیت هستند ۵ درس کسب و کار از مک دونالد در ادامه آورده شده است.

۱- به دنبال رؤیای خود باشید

اولین درس کسب و کار از مک دونالد این است که هیچ‌گاه از دنبال کردن رؤیاهای خود نترسید و به یاد داشته باشید مسیری که شما را به رؤیایتان می‌رساند لزوماً همیشه از دانشگاه یا درس خواندن نمی‌گذرد. اطرافیان، معلم‌ها، والدین و دیگران به شما خواهند گفت این کار دیوانگی است و توصیه می‌کنند مسیر عادی زندگی را طی کنید. اما شما برای اینکه دست به کار شوید و کسب و کار موفقی به راه بیندازید به مدرک MBA نیاز ندارید؛ خیلی چیز‌ها را در عمل می‌توان یاد گرفت. در ثانی، نمی‌توان صرفاً با کتاب خواندن تمام چم و خم‌های اداره ی یک شرکت موفق را فرا گرفت.

۲- با راحت نبودن کنار بیایید

ترک کردن تحصیل در سنین پایین برای دنبال کردن یک رؤیا همانطور که از شمایل‌ش بر می‌آید از محدوده‌ی آسایش خیلی‌ها فاصله‌ی زیادی دارد. این را در نظر داشته باشید که با محتاطانه عمل کردن ممکن است به جایی نرسید. گاهی اوقات باید به شدت ترسید. این چیز بدی نیست، چون بیانگر رشد شماست. همیشه باید حواستان باشد ببینید در محدوده‌ی آسایش خود هستید یا نه، چون اغلب اوقات به این موضوع توجه نمی‌کنید. اگر متوجه شدید مدت‌هاست در چرخه‌ی روتین و راحتی قرار گرفته اید، به فکر اهداف و یا اقداماتی باشید که دوباره شما را از محدوده‌ی آسایش‌تان خارج کنند و آنها را دنبال کنید.

۳- سخت کار کنید

سخت کوشی همیشه بر استعداد غلبه می‌کند. اگر هم هر دو را در خود دارید که چه بهتر. یوشیا می‌گوید «اگر کسی مثل حالت استاندارد هفته‌ای ۴۰ ساعت کار کند و من هفته‌ای ۱۰۰ ساعت، از لحاظ نظری می‌توانم ظرف یک سال به اندازه ی دو سال و نیم او کار کنم. به این ترتیب کاری که انجام دادنش برای دیگران ۱۰ سال طول می‌کشد، با تمرکز مناسب برای من ۴ سال یا کمتر به طور خواهد انجامید».

۴- برنامه‌ی آموزشی خودتان را داشته باشید

مارک و یوشیا با اینکه دانشگاه را رها کردند، هیچگاه یادگیری را کنار نگذاشتند. در حقیقت، اگر از آنها بپرسید به شما خواهند گفت که بیشتر از دانشجوها برای یادگیری وقت صرف می‌کنند. تنها تفاوت کار اینجاست که مارک و یوشیا به عنوان دو کارآفرین، توانسته‌اند از میان موضوعاتی که توجه‌شان را به خود جلب می‌کند و می‌توانند از آنها در کسب و کارشان استفاده‌ای عملی ببرند، برنامه ی آموزشی مناسبی برای خود ترتیب دهند. هر دوی آن‌ها می‌گویند کتاب زیاد می‌خوانند و با دنبال کردن نشریات مختلف، همواره خود را در جریان آنچه که در صنعت فناوری رخ می‌دهد قرار می‌دهند.

۵- چشم‌انداز داشته باشید

چشم‌انداز اپستر، «ایجاد کانونی برای توسعه ی بهترین ایده‌ها و نوآوری‌های جهان» است. این چشم‌انداز مارک و یوشیاست که در روز‌های اولیه‌ی شروع به کار خود آن را با دنیا به اشتراک گذاشتند. چهار سال بعد، این چشم‌انداز پیشران تک تک تصمیماتی است که بنیانگذاران این شرکت اتخاذ می‌کنند، و برای جذب افراد با استعداد و کسب اعتماد و مشارکت آنها مفید واقع می‌شود.


لینک مطلب: http://www.siona.ir/News/24596.html