4   
شناسه خبر: 80054   
تاریخ انتشار: 1401/05/19 09:38
تغییر در کمیته ملی المپیک
تغییر در کمیته ملی المپیک
من فکر می‌کنم باید از هر طریق ممکن شرایطی فراهم شود که انتخابات کمیته ملی المپیک به‌موقع برگزار شود.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق 

عباس اورسجی رئیس فدراسیون کبدی، درخصوص دلایل ثبت‌نامش در پست نایب‌رئیسی برای حضور در انتخابات کمیته ملی المپیک گفت: فدراسیون‌های غیرالمپیکی، طبق اساسنامه نمی‌توانند در هیئت اجرایی ثبت نام کنند و فقط امکان ثبت‌نام در پست ریاست و نایب رئیسی را دارند.

وی افزود: دوره ریاست صالحی‌امیری دوره پررونق و شکوفا بود و دلم نیامد در جمع افرادی نباشم که در دوره بعد به کمیته کمک می‌کنند. امیدوارم شرایطی باشد که صالحی‌امیری بتوانددر انتخابات حضور پیدا کند. اگر این اتفاق نیفتد کار و وظیفه هیئت اجرایی و ریاست بعدی و نایب رئیس سخت‌تر خواهد بود. چون کارنامه درخشانی در دوره چهارساله صالحی‌امیری اتفاق افتاده است. همان‌طور که می‌دانید در دنیا نقش اساسی کمیته پر رنگ است و کمیته نقش مهمی در ورزش دارد.

اورسجی ادامه داد: با عملکرد خوب در کبدی احساس کردم می‌توانم در پست نایب رئیسی نقش بسزایی داشته باشم. به گفته یونسکو امروز کسی باسواد است که توانایی تغییر داشته باشد. از این تعریف به دنبال ایجاد تغییر در کمیته هستم. البته تغییرات خوبی در زمان صالحی‌امیری ایجاد شد و امیدوارم بتوانم در صورت انتخاب فرد کارآمدی باشم اگر هم نه، به دوستان کمک می‌کنم.

رئیس فدراسیون کبدی درحالی از عدم امکان ثبت‌نامش در پست هیئت اجرایی ابراز تاسف کرد که در واکنش به این سوال که آیا برنامه خاصی برای این پست داشتید گفت: ابراز تاسف من به این دلیل نبود که نمی‌توانم در پست هیئت اجرایی ثبت‌نام کنم. بلکه به این دلیل بود که در طراحی آیین‌نامه بود. وقتی فدراسیون‌هایی مثل کبدی در بازی‌های آسیایی می‌درخشند و 2 مدال بازی‌های آسیایی کسب می‌کنند و مدال‌های مختلفی می‌آورد. آن هم در شرایطی که یک رشته تیمی هستیم و به خاطر پوشش بانوان، جدال نابرابری دختران‌مان با رقبا دارند، این‌قدر مدال‌های این رشته ارزشمند بود که می‌توانستند حداقل یک تبصره قائل شوند و آن را به تصویب مجع برسانند که از بین 5 الی 6 رشته غیرالمپیکی، یک رشته را انتخاب کنند که انگیزه‌ای برای سایر رشته‌های غیرالمپیکی باشد.

وی ادامه داد: به همین دلیل ابراز تاسف کردم وگرنه دوستانی که عضو هیئت اجرایی می‌شوند، قطعا شایسته هستند که انتخاب می‌شوند و برای ما بسیار قابل احترام هستند. من باید مدافع رشته خودم باشم و جامعه کبدی این انتظار را از من دارد و به همین دلیل احساس تاسف کردم. امیدوارم در آینده این مشکل حل شود و دوستان عزیزمان در هیئت اجرایی و مسئولان بعدی کمیته ملی المپیک به این مسئله توجه کنند.

اورسجی در واکنش به برابر شدن اعضای المپیکی و غیرالمپیکی مجمع انتخاباتی کمیته ملی المیپیک و این که آیا با این شرایط انتخابات برگزار خواهد شد یا خیر گفت: طبیعی است که اگر شرایط فراهم نباشد، قطعا انتخابات برگزار نخواهد شد ولی من مطمئن هستم که با درایت صالحی‌امیری و حمایت‌های سجادی وزیر ورزش، تدبیری برای برگزاری انتخابات اندیشیده خواهد شد. نیاز داریم که انتخابات برگزار شود. من فکر می‌کنم باید از هر طریق ممکن شرایطی فراهم شود که انتخابات به‌موقع برگزار شود.

captcha