4   
شناسه خبر: 80053   
تاریخ انتشار: 1401/05/19 09:10
کاراته ایران همیشه زبانزد دنیا بوده است
کاراته ایران همیشه زبانزد دنیا بوده است
نعمتی: امیدوارم با خوشرنگ‌ترین مدال از قونیه برگردم.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق 

ملی‌پوش کاراته ایران گفت، از انگیزه بسیار بالایی برای کسب مدال در مسابقات کشورهای اسلامی برخوردار است و ابراز امیدواری کرد با خوشرنگ‌ترین مدال از قونیه برگردد.

مرتضی نعمتی، درباره شرایط تیم ملی کاراته کشورمان برای حضور در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی اظهار داشت: خدا را شکر بچه‌ها در آستانه مسابقات از شرایط بدنی خوبی برخوردار هستند و دراین مدت زیرنظر کادر فنی تمرینات خوبی را به لحاظ بدنسازی، چابکی، هوازی و کاراته پشت سر گذاشتند. امیدوارم با دعای خیر همه مردم بتوانیم در مسابقات کشورهای اسلامی بهترین نتیجه ممکن را کسب کنیم.

وی راجع به اولین تجربه خود در تیم ملی بزرگسالان گفت: خدا را شکر امسال برای اولین بار توانستم پیراهن تیم ملی را بر تن کنم و از انگیزه بسیار بالایی برای کسب مدال در مسابقات کشورهای اسلامی برخوردارم و امیدوارم با خوشرنگ‌ترین مدال از قونیه برگردم. خیلی در این مدت زحمت کشیدم و امیدوارم بتوانم نتیجه زحماتم را با کسب بهترین مدال در مسابقات قونیه ببینم.

ملی‌پوش کاراته ایران در مورد رقبای اصلی خود خاطر نشان کرد: در مسابقات کاراته بازی‌های کشورهای اسلامی کاراته‌کاهای خوبی حاضر خواهند بود و رقبای اصلی‌ام از آذربایجان، اردن، ترکیه، مراکش، مصر و ازبکستان هستند. البته هیچ حریفی را در این مسابقات دست کم یا دست بالا نخواهم گرفت و بیشتر روی عملکرد خود تمرکز خواهم کرد تا بتوانم نتیجه تمریناتم را با کسب خوشرنگ‌ترین مدال بگیرم.

نعمتی با تأکید بر کار سخت کاراته ایران در مسابقات کشورهای اسلامی گفت: هیچ مسابقه‌ای در کاراته از سطح پایین برخوردار نیست و مسابقات کشورهای اسلامی نیز از این قضیه مستثنی نخواهد بود. با اینکه چند کشور اروپایی در این مسابقات حضور ندارند، اما برخی قدرت‌های اصلی و قدرتمند کاراته دنیا در ترکیه حضور خواهند داشت. البته کاراته ایران همیشه زبانزد دنیا بوده و سه دوره قهرمان جهان شده است. تیم خوبی به این مسابقات اعزام خواهد شد و امیدوارم بتوانیم بهترین نتیجه را کسب کنیم.

captcha