8   
شناسه خبر: 80005   
تاریخ انتشار: 1400/12/23 16:02
مدیرکل دفتر توسعه کار آفرینی وزارت تعاون:
۳ بانک سرمایه‌گذاری و ایده‌پردازی کارآفرینی تشکیل می‌شود.
۳ بانک سرمایه‌گذاری و ایده‌پردازی کارآفرینی تشکیل می‌شود.
ساری - مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برنامه‌ریزی برای ایجاد سه بانک سرمایه‌گذاری، ایده‌پردازی و متخصصان اشتغال برای توسعه اشتغال و کارآفرینی در کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی زند وکیلی صبح یکشنبه در نشست با اعضاء انجمن صنفی مراکز مشاوره کارآفرینی با اشاره به اینکه کارآفرینی، کارِ دلی و برای توسعه اقتصاد کشور است، گفت: باید موازی‌کاری‌ها را برای رفع چالش‌های مختلف این حوزه کنار بگذاریم.

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر تقویت این حوزه تأکید کرد و گفت: کارآفرینی، کارِ دلی است و نمی‌توان به بخش‌نامه و آئین‌نامه اکتفا کرد.

علی باقری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران نیز در این نشست به نقش کارآفرینان مازندران در توسعه استان اشاره کرد و خواستار توجه ویژه مسئولان به این قشر تأثیرگذار در توسعه اقتصادی جامعه شد.

وی به ظرفیت‌های بی‌بدیل استان مازندران از جمله کوه، جنگل و دریا اشاره کرد و افزود: با وجود پتانسیل‌های مختلف و خدادادی در مازندران، توسعه کارآفرینی می‌تواند به پیشرفت استان کمک کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران تصریح کرد: انتظار می‌رود نگاه دولت جدید به بخش کارآفرینی ویژه بوده و مردم بتوانند به‌خوبی آن را لمس کنند.

باقری افزود: کارآفرینان، مهم‌ترین سرمایه‌های یک جامعه محسوب می‌شوند، افرادی که اگر به آن‌ها توجه شود، بی‌شک مهم‌ترین اهرم توسعه به شمار می‌آیند، بنابراین می‌طلبد تا دولت به‌عنوان متولی اقتصاد در کشور در مسیر حمایت و توسعه کارآفرینی تسهیل‌گری کند.

محمد مهدی محمدی رئیس کانون کارآفرینان مازندران نیز در این نشست بر لزوم تشکیل نظام کارآفرینی تأکید کرد و گفت: اگر قرار باشد سرمایه‌گذاری در این استان سرمایه‌گذاری کند، زمینه تسهیل را فراهم کنیم.

وی نقش وزارت تعاون را در ایجاد این نظام کارآفرینی مهم دانست و افزود: در این نظام می‌توان بهتر مشکلات را احصاء و در جهت رفع آن اقدام کرد. وی بیان کرد: برای رسیدن به هدف نهایی و نقطه مطلوب به‌ویژه در حوزه تعاون و کار باید انگیزه را در جوانان تقویت کرد؛ تحقق این مهم مستلزم حمایت دولت است.

 

 

captcha