17   
شناسه خبر: 79865   
تاریخ انتشار: 1397/10/13 11:07
با حضور دکتر صادقی فر و نمایندگان اصناف
اولین نشست شورای برنامه ریزی ورزش اصناف تشکیل شد
اولین نشست شورای برنامه ریزی ورزش اصناف تشکیل شد
اولین نشست شورای برنامه ریزی ورزش اصناف با حضور دکتر صادقی فر معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و نمایندگانی از اصناف و تامین اجتماعی و سایر بخش های مرتبط امروز در محل ساختمان شهید بهشتی وزارت تعاون و کار و رفاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق در این نشست معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان مشکلات روزمره افراد در عصر حاضر که عصر کم تحرکی و بی تحرکی است افزود: همه ما آنقدر درگیر مسایل روزمره کار و زندگی هستیم که از سلامت جسمی و روحی و روانی خود غافل می شویم و زمانی ورزش و تحرک بدنی برایمان معنا و مفهوم پیدا می کند که نیاز به پزشک و درمان پیدا کنیم و آن موقع است که ورزش را به مثابه یک دارو و درمان به توصیه پزشک انتخاب می کنیم.

صادقی فر اضافه کرد: در حالیکه شعار همیشگی در جوامع پیشرفته پیشگیری بهتر از درمان است باید سرلوحه کار باشد ، در همین راستا وظیفه ما در مقابل جامعه هدف از جمله کارگران و اصناف که ایشان نیز بخشی از جامعه کارگری محسوب می شوند پیدا کردن مشکلات جسمانی ناشی از کار و سپس ارائه راه حل هایی برای پیشگیری از عوارض ناشی از کارهای روزمره است.

وی افزود: طرح سنجش ساختار قامتی که اداره کل امور ورزشی ما از دوسال پیش برای اصناف اتخاذ کرده یک طرح جامع و فراگیر است و امیدواریم با ادامه این نشست ها بیش از پیش وارد مراحل اجرایی شویم و به اعتقاد من طرحی پخته و خوب است که باید با فرهنگ سازی و استفاده از پتانسیل موجود در اصناف به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

در این نشست که آقایان سید رحیم میرعبدالله نماینده شواریعالی کار- علیرضا صدقی مدیر روابط عمومی اتاق اصناف ایران – محمد سلیمانی از صندوق بازنشستگی کشوری – وهاب پور بابایی کانون عالی کارفرمایان – احمد علی بابایی از مرکز اصناف و بازرگانان ایران و افشین شیرزاد مشاور سازمان تامین اجتماعی نیز حضور داشتند به بیان دیدگاههای خود پیرامون ورزش اصناف پرداختند و مقرر شد در نشست های بعدی با طرح مباحث کاربردی تر ، به پربار شدن نشست ها منجر شود .

دکتر رحیمی طراح طرح سنجش ساختار قامتی اصناف نیز با بیان اینکه از سال گذشته 5 صنف را انتخاب کرده ایم و ابتدا با هماهنگی مدیریت هرکدام از اصناف مورد نظر از 250 نفر از پرسنل آنها تست های ساختار قامتی گرفته شد و دستاورد بسیار خوبی داشت و حداقل اینکه الان می دانیم به طور دقیق و البته کلی آرایشگران ، رانندگان ، خیاطان ، نانوایان و تعمیرکاران دارای چه مشکلات و نارسائی هایی هستند و با چه مشکلاتی مواجه می شوند.

وی گفت: ما آمادگی داریم که برای سایر اصناف هم این طرح را اجرا کنیم و باید تقاضا و اعلام آمادگی از سوی اصناف برسد تا وارد مراحل اجرا شویم.

رحیمی گفت: مرحله دوم ارائه راه حل و راهکار برای مرتفع ساختن و یا پیشگیری پرسنل و کارگران هرصنف با انجام ورزش و نرمش ها و کشش های علمی ورزشی از طریق چاپ بروشور و لوح فشرده و مکتوب است که کارشناسان اداره کل امور ورزشی آماده می کنند و در اختیار اصناف قرار می دهند.

در ادامه این نشست آقایان فرزاد حیدری مدیرکل ورزش کارگران و جواد رمضی سرپرست فدراسیون کارگری به تشریح اهداف اداره کل و فدراسیون برای کمک یه سلامت و صیانت از نیروی کار و اصناف و ایجاد شور و نشاط در جامعه هدف پرداختند.

همچنین اهداف کلی ورزش کارگران و نموداری از فعالیت ها و موفقیت های ورزش کارگران در ابعاد داخلی و برون مرزی توسط خانم خواجه نژاد معاون اداره کل امور ورزشی برای حاضرین در جلسه تشریح شد تا اطلاعات نسبی از نحوه کارکرد و مسئولیت های ورزش کارگری در اختیار مهمانان شرکت کننده قرار گیرد.

captcha