28   
شناسه خبر: 77617   
تاریخ انتشار: 1397/09/15 11:08
درپی حملات سایبری؛
سرقت اطلاعات ۱۰۰ میلیون کاربر
سرقت اطلاعات ۱۰۰ میلیون کاربر
یکی از بزرگترین پایگاه‌های اطلاع‌رسانی و پرسش و پاسخ کاربران در فضای مجازی تایید کرد که اطلاعات کاربرانش به سرقت رفته است.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق وب سایت Quora که یکی از بزرگترین و معروف ترین پایگاه های اطلاع رسانی و پرسش و پاسخ برای کاربران در فضای مجازی به شمار می رود، روز گذشته اعلام و تایید کرد: هکرها و مجرمان سایبری اطلاعات و داده‌های بالغ بر ۱۰۰ میلیون نفر از کاربران و اعضای این سایت را به سرقت برده‌اند.

این پایگاه همچنین در بیانیه‌ای که منتشر کرده، گفته است: هکرها موفق شده‌اند در این حملات سایبری به داده هایی همچون رمز عبور، نام کاربری، حساب کاربری، آدرس پست الکترونیک و ایمیل کاربران نیز نفوذ پیدا کنند و در ادامه نیز به تلاش متخصصان فنی این شرکت برای برطرف کردن مشکل و ضعف‌های امنیتی موجود در این وب سایت اشاره کرده است.

بر اساس وب سایت هکرنیوز، "آدام دی آنجلو" مدیر ارشد اجرایی این شرکت نیز گفت: در تلاشیم تا با اطلاع رسانی به کاربرانمان از وقوع دوباره چنین مشکلاتی جلوگیری بعمل بیاوریم.

وب سایت Quora در سال ۲۰۰۹ میلادی توسط دو نفر از کارمندان شرکت فیس بوک تاسیس و راه اندازی شد و با هدف اشتراک گذاری اطلاعات و طرح پرسش و پاسخ توسط کاربران در فضای مجازی ایجاد شد. بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران بر این باورند که ضعف امنیت سایبری فیس‌بوک و رسوایی‌های ادامه‌دار آن برای این پایگاه نیز پیش آمده و اطلاعات میلیون‌ها کاربر عضو در آن افشا شود.

captcha