86   
شناسه خبر: 24931   
تاریخ انتشار: 1395/10/19 13:55
تعمیرات اساسی تانک ذخیره سازی میعانات گازی پارس جنوبی با موفقیت پایان یافت
تعمیرات اساسی تانک ذخیره سازی میعانات گازی پارس جنوبی با موفقیت پایان یافت
عملیات تعمیرات اساسی تانک ذخیره سازی میعانات گازی پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی، بر اساس یک برنامه زمان بندی مدون، با موفقیت به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق، به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، عباس جوانمردی نیا، سرپرست تعمیرات مکانیک پالایشگاه سوم در این خصوص گفت: با توجه به اهمیت بازرسی فنی دوره ای تانک های ذخیره سازی میعانات گازی، بر اساس یک برنامه زمان بندی مدون عملیات تعمیرات اساسی، تانک ذخیره سازی 43-T-101B1 پالایشگاه سوم با عملیات تخلیه میعانات گازی آغاز و با تلاش شبانه روزی متخصصان جوان این پالایشگاه در واحدهای مختلف، طی مدت 52 روز کاری با موفقیت به پایان رسید.
وی در ادامه افزود: پس از انجام ایزولاسیون های مکانیکی و باز نمودن درب های نفررو و تهویه لازم، عملیات تخلیه بیش از 500 متر مکعب لجن هیدروکربنی به انجام رسید.
سرپرست تعمیرات مکانیک پالایشگاه سوم با بیان مهمترین اقدامات انجام شده در این عملیات، گفت: شستشوی داخلی تانک، انجام تست MFL (Magnetic Flux Leakage) و UT کف مخزن، باز کردن Panton ها و تمیزکاری بین دو جداره سقف تانک، سندبلاست تمامی سرجوش ها و قسمت های مشخص شده سقف، عملیات جوشکاری (Build Up، Patch گذاری) بر روی قسمت های معیوب مشخص شده بر روی سقف، کف تانک و جداره داخلی از مهم ترین موارد انجام شده است.
وی بر همین اساس عنوان داشت، رنگ آمیزی و اعمال پوشش بر روی سقف و داخل تانک بصورت Touch Up، سوراخکاری و جوشکاری اتصالات بر روی سقف جهت نصب RGA (Rectangular Grounding Assembly) و .. با صرف مجموع 11500 نفر ساعت کارکرد به پایان رسید.

پایگاه خبری ایرانیان موفق
captcha